Gift bagi czyli upominki dla gości eventu, to już nie taka prosta sprawa, jak kilkanaście lat temu. Pamiętacie czasy, kiedy pendrive robił furorę? Wyzwaniem wtedy było wymyślenie ciekawszego kształtu czy materiału wykonania, niżeli konkurencja. Dostać takiego o pojemności 8 GB to było coś 😉

No cóż, minęło trochę lat i obecny organizator wydarzeń stoi przed nie lada wyzwaniem, czyli co podarować uczestnikom wydarzenia? Kryteria są różne: oryginalność, zaskoczenie, design, prestiż, praktyczność, a czasem budżet, jaki mamy do dyspozycji.

Gift bag jak każdy inne element eventu wymaga dokładnej analizy, która pozwolić znaleźć różne punkty zaczepienia z danym wydarzeniem, jego tematyką, grupą docelową, marką, produktem, firmą czy branżą. To ogromne pole do kreatywności, które może mieć znaczący wpływ na utrwalenie wspomnień z eventu i pozytywne skojarzenia z daną firmę czy markę.

Tym razem w ramach postów z cyklu „Inspiracje”, chcę Wam przedstawić produkty, które mogą stać się pożądanym gadżetem eventowym.

KOLOROWANKI DLA DOROSŁYCH

To trend, który przywędrował do Polski z zachodu i zaczyna się coraz mocniej rozwijać, a to za sprawą pozytywnego oddziaływania na psychikę człowieka. Według psychologów kolorowanki dla dorosłych łagodzą stres, zwiększają koncentrację oraz pobudzają kreatywność. Świat oszalał na punkcie kolorowanek dla dorosłych, za sprawą Johanny Basford i jej przepięknie wydanej publikacji „Tajemniczy ogród”.

Jeśli chcecie podarować Waszym gościom, modny prezent, który będzie sprzyjał relaksacji to zdecydowanie powinniście sięgnąć po te publikacje. W Polsce takie kolorowanki wydają Nasza Księgarnia oraz Wydawnictwo Amber.

http://bit.ly/1bZF2f5

http://bit.ly/1RPFf6a

24-page-Secret-Garden-Treasure-Hunt-Coloring-Book-For-Children-Adult-Kill-Time-Graffiti-Painting-12 johanna-brasford-pl maxresdefault

 

NIETYPOWE PLANSZÓWKI

Moda na planszówki wcale nie przemija, dlatego jedna z moich propozycji to gry planszowe z rysunkami Andrzeja Mleczki. W ofercie są trzy rodzaje gier do wyboru, ja chciałabym skupić się na jednej o nazwie „Korporacja”. Ten produkt może być genialnym prezentem dla pracowników szczególnie, że można go dowolnie personalizować. W trakcie rozgrywki spotkacie wymagającego dyrektora, nieobliczalnych kolegów, którzy bez mrugnięcia okiem podłożą korporacyjną świnię, goniące deadline’y, nieustające fuckup’y i wiele innych ciekawych sytuacji z życia w korpo.

Możliwość personalizacji opakowania, czy nawet, jak twierdzą jej twórcy samej gry sprawia, że jest to naprawdę ciekawy upominek, który nie zostanie rzucony w kąt. Poprzez wykorzystanie rysunków Andrzeja Mleczki produkt ma wymiar artystyczny, a nawet prestiżowy.

W zależności od grupy docelowej, można pokusić się o inne gry z tej serii: „Gierki małżeńskie” czy „Kariera polityczna”

http://mdrgry.pl

1443441028019-460112569-jpg-gallery.big-iext304389951443440571842-74672548-jpg-gallery.big-iext30434393417-gierki-malz-03-wer-02-prev

 

KUCHENNY DŁUGOPIS

Cinni Bird Spice Pen do rysowania na deserach, kawie czy innych potrawach za pomocą naturalnych produktów, takich jak cynamon, papryka, cukier, pietruszka, zmielona kawa itp.. To bardzo ciekawy gadżet, o niezwykłym designie, który pozwala na tworzenie w zaciszu domowym dekoracji na miarę profesjonalnych baristów czy kucharzy. Oryginalność produktu sprawia, że uczestnicy wydarzenia na pewno chętnie wypróbują jego możliwości. Urządzenie samo w sobie może być również elementem atrakcji na evencie.

http://cinnibird.com

cinnibird_spice_pen_01 Cinnibird-02 Cinnebird-Csudai-kicsi162

 

PODUSZECZKI DLA KLIKAJĄCYCH

Dla tych, co klikają myszką z pomocą na ból nadgarstka przychodzi com4tclick. To malutka poduszeczka wykonana z naturalnych składników mająca działanie lecznicze. Wypełnienie poduszeczki stanowi gorczyca, a w wersji VIP nieszlifowany bursztyn. Nie musisz mieć problemu zdrowotnego, aby używać tego uroczego gadżetu, ważna jest profilaktyka. Powinni o tym pamiętać wszyscy, którzy dużo pracują przy komputerze; architekci, pisarze, tłumacze, graficy komputerowi itp. Ładne, zdrowe i praktyczne stworzone przez Magdalenę Podporę.

http://www.com4tclick.pl

com4tclick    com4tclick-nostalgiczna-1-top-druk-800-600    com4tclick-niebieska-laka-top-druk-800-600

 

BANK ENERGII

Urządzenie Power Bank, które aż taką nowością już nie jest, ale jak to z nowymi technologiami, znamy ale nie zawsze kupujemy czy używamy. Moim zdaniem Power Bank to genialne urządzenie, które niejednokrotnie może uratować nas w potrzebie. Dzięki niemu możemy naładować telefon, tablet bądź inne urządzenie, kiedy nie mamy dostępu do gniazdkowego zasilania. Taka przenośna bateria o znacznie większej pojemności niżeli w telefonie, jest niewielkich rozmiarów i można ja zabrać ze sobą wszędzie. To bardzo praktyczny gadżet.

Power-Bank 20140917162617_sgu_022slim power_bank

 

Oczywiście wszystkie zaprezentowane tutaj produkty można dowolnie brandować, jednak warto pamiętać o zasadzie „less is more”, duże logo może czasem zniechęcić do używania danego produktu publicznie.

 

Nina Żukowska

Dyrektor Zarządzająca

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *