Determinacja, kreatywność i multitasking. Oto składniki, które wybrano do stworzenia idealnego event managera! Ale jeśli przypadkowo dodamy jeszcze 6 innych czynników, otrzymamy osobę, która wyjątkowo nadaje się do zarządzania projektem eventowym!

W trakcie naszego podstawowego szkolenia Event Manager skierowanego do osób początkujących w branży eventowej, dzielimy się wiedzą, o co tak w ogóle chodzi w tych eventach i jak wygląda praca organizatora wydarzeń. Jednak bardzo często słyszymy pytania „Czy ja w ogóle się do tego nadaję? Jakie trzeba mieć cechy, żeby zabłysnąć w branży?”. Dziś pomożemy rozwiać wątpliwości każdemu, kto głowi się nad swoimi predyspozycjami

Od dziecka coś organizujesz

Kiedy byłeś dzieckiem, odkładałeś zabawki na miejsce i lubiłeś wiedzieć, gdzie są Twoje rzeczy. Bawiłeś się w organizowanie wyścigów samochodzików, przyjęć dla lalek przy stoliku z herbatką i ciasteczkami czy nawet wyjść na dwór i konkretnych zabaw dla swoich koleżanek i kolegów. A w szkole lub na studiach lubiłeś organizować imprezy. Wymyślałeś różne motywy przewodnie, a bycie gospodarzem było dla ciebie tak naturalne, jakbyś się do tego urodził. Znajomi często prosili cię o pomoc przy organizacji ich urodzin czy sylwestrów, bo wiedzieli, że ich nigdy nie zawiedziesz. To znak, że planowanie wydarzeń masz we krwi. W eventach ciągle się coś planuje.

Lubisz poznawać nowych ludzi

Od dawna wiesz, że gdzie się nie ruszysz, tam nawiążesz nowe relacje. Nigdy nie stoisz z boku i masz wrażenie, że ludzie sami do ciebie lgną. Nie masz też problemu, aby zagadać do kogoś nieznajomego lub ośmielić osobę, która na pierwszy rzut oka wydaje się być zamknięta. Praca w eventach to głównie praca z ludźmi, więc trzeba lubić bycie w nieustającym kontakcie z innymi.

Masz kreatywną duszę

Twoja praca domowa czy notatki zawsze były estetyczne, oznaczone kolorami i wypunktowane. W szkole lubiłeś zajęcia z gotowania, muzyki czy plastyki, bo zawsze mogłeś się na nich wyżyć artystycznie i wpaść na jakiś interesujący pomysł. Nudziła cię monotonia i brak możliwości wykazania się. Znasz to, prawda? Kreatywność to także świetna cecha dla kogoś, kto organizuje eventy, więc jesteś na dobrej drodze. Coraz więcej agencji posiada dedykowane działy kreacji, więc być może jest tam miejsce dla Ciebie.

Dopinasz wszystko na ostatni guzik

Zawsze lubiłeś mieć wszystko poukładane w swoim życiu. Starałeś się, by nie ciągnąć za sobą „ogonów”, które spędzają sen z powiek. Jeśli coś robiłeś, to od początku do końca. Starałeś się być systematyczny i sumienny, aby żaden potwór nie wyszedł pewnego dnia spod dywanu, pod który przecież wiele osób zamiata swoje problemy i niedociągnięcia. Zorganizowanie, sumienność i świadomość swojej pracy to bardzo ważne cechy. Systematyczność i dyscyplina w wykonywaniu zadań uratowały nie jednego event managera przed wielkim chaosem organizacyjnym.

Bierzesz sprawy w swoje ręce

Na początku był pomysł. A potem nastała nicość. Tak niestety wygląda większość nieudanych inicjatyw. Ale ty od zawsze starałeś się tego unikać i jeśli twoja kreatywna głowa wpadła na jakiś interesujący plan, jak najprędzej chciałeś wcielić go w życie. Nie bałeś się, że ktoś twój pomysł wyśmieje. Nie zwracałeś uwagi na to, że może i jesteś kroplą w morzu ważniejszych od ciebie ludzi i pewnie nikt cię nie wysłucha. Wychodziłeś z inicjatywą praktycznie zawsze, bo zmarnowany pomysł to dla ciebie pomysł stracony. I tak zostało ci do dzisiaj. Już wiesz, co z tym zrobić. Wiele osób organizację eventów zaczyna od wykreowania autorskiego pomysłu, a następnie szuka dla niego finansowania, czyli sponsorów/partnerów.

Potrafisz sam ustalać sobie priorytety

W dzisiejszych czasach nastawionych na szybki przepływ informacji i życie typu instant bardzo ciężko jest skoncentrować się na rzeczach ważniejszych, a łatwo zatracić w tych niepotrzebnych. Jednak ty potrafisz wyznaczać sobie cele i priorytety. Wiesz doskonale, co należy zrobić tu i teraz, a co można odłożyć w czasie. Nie popadasz w chaos i można powiedzieć, że dla swoich znajomych mógłbyś być personalnym pogromcą fakapów, bo ludzie proszą cię o rady i wszystko potrafisz ułożyć w odpowiedniej hierarchii ważności. To niezwykle pożądana cecha, szczególnie jeżeli realizuje się kilka projektów naraz i trzeba zdecydować czym zajmujemy się w pierwszej kolejności.

Event manager to ktoś, kto znajduje równowagę między szaleństwem i ułożeniem. Z jednej strony kreatywny, dynamiczny i pomysłowy, a z drugiej opanowany, systematyczny i zorganizowany. Jeśli potrafisz znaleźć ten balans – to możemy ci pogratulować, właśnie znalazłeś swoje powołanie. Teraz pozostaje zdobywanie wiedzy i weryfikacja w praktyce.

 

Anna Pabijańczyk

Świat Eventów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *