Już w październiku bieżącego roku na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej  wystartuje nowy kierunek studiów podyplomowych – Profesjonalny Event Manager. Ich partnerem merytorycznym została platforma edukacji eventowej Świat Eventów.

To pierwsze takie studia ukierunkowane na Event Management, które w pełni stawiają na niezwykle istotną w tym zawodzie praktykę. Program studiów został oparty o technikę nauki równoległej, której autorem jest Nina Żukowska, dyrektor zarządzająca platformy edukacyjnej Świat Eventów. Każdy moduł teoretyczny będzie realizowany poprzez warsztaty praktyczne. Wyzwaniem będzie zaliczenie, w trakcie, którego studenci zrealizują swój własny event, który będą opracowywać w trakcie studiów.

Aby dostać się na studia Profesjonalny Event Manager kandydat powinien przygotować własne portfolio, na podstawie którego rozważone zostanie przyjęcie na uczelnię. Na kierunku jest tylko 16 miejsc. Z tego powodu trzeba się postarać, aby zostać jednym z przyszłych event managerów i szkolić się w oparciu o praktyczny i wszechstronny program.

„Uniwersyteckie studia podyplomowe są wyjątkowo adekwatną odpowiedzią na edukacyjne potrzeby podmiotów z różnych środowisk, branż i regionów. Dają w krótkim czasie kompletny pakiet aktualnej praktyczno-teoretycznej wiedzy, która zwiększa szanse na odnalezienie się lub też utrzymanie na nieprzewidywalnym rynku pracy. Dzięki tym studiom  pozyskamy specjalistów potrafiących zorganizować każde spotkanie, konferencję i wydarzenie.” –  mówi dr. Hab. Urszula Kusio, Prodziekan Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS.

Tworzenie nowych, praktycznych kierunków studiów staje się niezbędne ze względu na rozwój rynku pracy, ciągłe zmiany i coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z różnych branż. Studenci są zainteresowani pracą z najlepszymi specjalistami. Chcą  uczyć się od ludzi, którzy oprócz wiedzy teoretycznej mają do przekazania case studies ze swojego praktycznego doświadczenia. Kadra na kierunku Profesjonalny Event Manager to zespół wykwalifikowanych osób ściśle związanych z branżą eventową.

„Bycie partnerem merytorycznym tak istotnej inicjatywy branżowej jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Cieszymy się, że razem z całą radą programową Wydziału mogliśmy wnieść swoje doświadczenie edukacyjne i praktyczne. Ogromne uznanie dla Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej, który zdecydował się na otworzenie tego kierunku opartego o tak innowacyjny system nauki.  Studia podyplomowe „Profesjonalny Event Manager” to pierwszy taki kierunek idący w ślady światowej edukacji eventowej.” – podkreśla Nina Żukowska, Świat Eventów

 

INFORMACJE TECHNICZNE:

Kierunek: Profesjonalny Event Manager

Stopień studiów: studia podyplomowe

Forma studiów: studia niestacjonarne (zaoczne)

Wydział: Wydział Filozofii i Socjologii

Warunek przyjęcia: portfolio kandydata

Limit miejsc: 16

Czas trwania: 2 semestry, łącznie 240 godzin

Liczba punktów ECTS: 60

Rejestracja: http://www.podyplomowe.umcs.pl/index.php

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *